מימוש זכויות רפואיות – כל מה שצריך לדעת

התהליך של מימוש זכויות רפואיות הוא למרבה הצער, לא קל כלל. אם נפצעתם או חליתם ואתם רוצים לגשת לדרוש את המגיע לכם על פי זכויותיכם המגיעות לכם על פי חוק, תצטרכו להתכונן לתהליך ארוך ומייגע בו כל גוף שתפנו אליו ינסה להתנער מכם ולהקטין ככל האפשר את ההחזרים המגיעים לכם.

הביטוח הלאומי מוכר לכל אזרח שהיה לו אי פעם דין ודברים קטן ככל שיהיה, כגוף קשה ולא ידידותי בלשון המעטה שקשה מאוד להתמודד מולו. לכן חשוב להיערך היטב לתהליך ארוך ולהצטייד בכל המסמכים הדרושים, כמו גם להיוועץ באנשי מקצוע, עורכי דין וכדומה.

מסמכים

תהליך מימוש זכויות רפואיות דורש הצגת מסמכים רבים ואישורים רפואיים שונים, מה שיכול להאריך את התהליך בחודשים ארוכים ואף שנים. לכן כדאי תמיד כאשר יש לכם תביעה למימוש זכויות רפואיות, כדאי לפנות לחברה מקצועית העוסקת בכך.

כאשר אתם פונים לחברה של מימוש זכויות רפואיות כדאי לכם להבטיח להם בתמורה כל מה שיבקשו, כמובן אחרי מיקוח, ותנו להם להיכנס לכל הבלגן, לשבור את הראש בשבילכם, או שילוו אתכם בתהליך כולו וידריכו אתכם כיצד להתנהל מול כל הגופים הרלוונטיים.

בהרבה מקרים, כאשר תנסו לעשות זאת אתם עלולים לקבל סכומים נמוכים בהרבה ממה שמגיע לכם באמת. אין ספק שייעוץ חיצוני אובייקטיבי, יכולים להעלות את סכומי הפיצויים או יותר נכון הם ידעו לדרוש את המגיע לכם במלואו.

וועדה רפואית

נקודת הפתיחה הראשונה של תהליך לקבלת קצבת נכות כללית הוא בוועדה רפואית, שם תעברו חקירה צולבת על פרטי המקרה והנגרם לכם כתוצאה מכך. לקראת הפגישה בוועדה הרפואית, חשוב מאוד להתכונן היטב וללמוד את כל פרטי המקרה והמחלה שלכם במלואם.