אלו בדיקות סביבתיות חייבים לעשות ומתי

אחד הגזים המסוכנים ביותר אשר עלולים להיות באוויר אותו אנו נושמים הוא גז ראודן. גז ראודן זהו גז רדיואקטיבי אשר עשוי להיות באוויר בריכוז גבוה. ריכוז גבוהה של גז זה עלול להביא לידי התפרקותו ויצירת בנות ראודן. במקרים אלה נשימת הגז עלולה להיות מסוכנת במיוחד ואף לגרום לסרטן ריאות. לכן, חשוב לערוך בדיקות סביבתיות בתנאים ובזמנים מסויימים על מנת להצליח לזהות את גז הראודן מהר ככל הניתן. אין כל דרך להרגיש, לראות, להריח או לטיות את גז הראודן באוויר ולכן הוא נחשב למסוכן כל כך.

 

גז וקרינה מסוכנים – בדיקות חיוניות

 

על פי ההנחיות קיימת חשיבות רבה לערוך בדיקות לפני ואחרי בניה בשל העובדה הפשוטה כי גז זה מופק מהקרקע. בדיקות אלה נעשות על ידי מכשירים מתקדמים במיוחד שיודעים לזהות ואף לטהר את המקום מפני ריכוז גבוהה של גז מסוכן זה. נוסף על כך חשוב לערוך בדיקות במקומות כמו בתי ספר ומקומות עבודה שונים במטרה לוודא שלא קיים באזורים המוניים ריכוז גבוהה של גז ראודן אשר עלול לגרום להופעה של סרטן ריאות לאנשים רבים.

 

קרינה אלקטרומגנטית מרשת החשמל – בדיקה בשלל מצבים

 

בדיקה נוספת שיש לערוך היא בדיקת קרינה אלקטרומגנטית מרשת החשמל. במצבים מסויימים רשת החשמל עלולה להפיץ קרינה אלקטרומגנטית אשר עלולה להשפיע על כלל הנמצאים בקרבתה מבחינה רפואית. בדיקה זו כוללת בדיקות רבות במגוון מצבים שונים של מצב רשת החשמל על מנת לוודא היטב את רמת הקרינה. בדיקה זו חיונית במקומות רבים בהם קיים חשש לקרינה מוגברת. לכן, על מנת לוודא שאזור המגורים שלכם נקי מקרינה מסוכנת וכן מגז מסרטן, יש לערוך את הבדיקות שצויינו לעיל ולהתמודד עם החששות.

לעוד מידע בקרו באתר https://radon.co.il/