פריצת דיסק בצבא – את מי תובעים?

פציעות שונות הנגרמות במהלך השירות הצבאי הינן עילה לתביעה כנגד משרד הבטחון לצורך קבלת פיצויים. הפציעות יכולות לנבוע כתוצאה מהשירות עצמו או שהשירות החמיר פציעה קיימת אשר משפיעה על התפקוד וכתוצאה מזה הנפגע מקבל אחוזי נכות המקנים לו פיצויים על תביעה בצבא והטבות שונות. גם פריצת דיסק נחשבת פציעה שמקנה פיצויים.

מה זה פריצת דיסק

פריצת דיסק היא פציעה די נפוצה שקשורה לדיסק הנמצא בין חוליות עמוד השדרה, פציעה הגורמת לאדם כאבי גב לא פשוטים שמלווים אותו לכל אורך חייו. זה יכול להיות באזור חוליות גב תחתון שזה האזור הנפוץ ביותר ויכול להיות גם בחוליות צוואריות. פריצת דיסק זה לרוב פציעה כתוצאה מחבלה בגב, חבלה ישירה של מכה באזור מסוים או חבלה כתוצאה מהרמה של דברים כבדים במנח פיזי לא נכון מה שיוצר עומס על הגב ועם הזמן מוביל לפריצת הדיסק.

איך השירות הצבאי קשור לפריצת דיסק

השירות הצבאי בעיקר עבור חיילים בתפקידים קרביים אך לא רק מלווה לרוב במאמץ פיזי של עומסים גדולים, כולל סחיבה של משקל כבד במשך זמן רב מה שיוצר עומסים על הגב. כמו כן חלק מהפעילות נעשית בצורה שלא מוקפדת החזקה נכונה של הגוף מה שלאורך זמן יוצר עומס ועלול לגרום לנזקים שונים כולל פריצת דיסק בצבא. מעבר לכך לעיתים מתרחש אירוע של חבלה נקודתית מה שמאפשר לקשור בצורה ישירה את הפציעה לפריצת הדיסק ולכן קל להוכיח זאת ולתבוע בגין הנזק.

נגרמה פריצת דיסק, את מי תובעים?

במידה והאדם סובל מפריצת דיסק אשר הוא מאמין שנגרמה כתוצאה מהשירות הצבאי עליו לתבוע את משרד הבטחון. יש צורך לבסס זאת מבחינה רפואית ולכן יש צורך לפנות לרופא מומחה שיתמוך בכך. כדי שהתהליך יהיה נכון וכדי שהאדם שנפגע יוכל לקבל הכרה מלאה בפציעתו, מומלץ לעשות את התהליך בליווי עורך דין המתמחה בתחום.