שיטות להשתלת שיניים

לכל אחד חשוב להיראות מטופח ואסתטי מבחינה חיצונית, ולכן כאשר שן אחת או יותר נפגמת ונופלת מדובר על מצב בעייתי שיכול לפגוע במראה וגם בהרגשה ובביטחון העצמי. בעבר כאשר דבר כזה היה קורה, היה צורך לעבור מספר רב של טיפולים מורכבים כדי להחזיר את מראה השיניים לקדמותם. היום הודות להתפתחויות טכנולוגיות בתחום הרפואי – ישנן שיטות להשתלות שיניים שיכולות לתקן את החסר במהירות ובצורה איכותית.

שיטות להשתלת שיניים

  • השתלת שן אחת – כשחסרה שן אחת בלבד, ניתן להשלים אותה באמצעות התקנת שתל דנטלי שמוחדר אל הלסת ומשמש כבסיס יציב מספיק כדי להשלים את כותרת השן החסרה עם כתר מתאים. קיימת אפשרות לחבר אל השתל מבנה שעליו מורכב הכתר, או חיבור ישיר של הכתר אל השתל בלסת.
  • השתלת סט שיניים – במקרים של חוסר בכמה שיניים, ניתן לבצע השתלה של השיניים החסרות באמצעות שיטה חדשנית של יצירת גשר קבוע שיותקן בפה וכך לחסוך זמן וגם כסף.
  • השתלת שיניים ביום אחד – גם במצבים בהם חסרה שן אחת או יותר בקדמת הפה, ניתן לתקן ולהשלים את החסר באמצעות טיפול מיוחד המתבצע תוך יום אחד בלבד. הטיפול מאפשר השתלה של השיניים החסרות באמצעות שתלים דנטליים מתאימים, ועל פי הטכניקה המומלצת ע"י רופא השיניים ד"ר ג'רי כהן.

מידע נוסף שכדאי לדעת על השתלות שיניים

אין ספק כי טיפולי השתלת שיניים הם פתרון מצוין למצבים של חוסר שיניים או תיקון שיניים פגומות. גם במקרים מורכבים של השתלות שיניים, כמו השלמת עצם חסרה בלסת, ניתן לבצע את הטיפולים באופן יעיל ומקצועי ללא צורך בהרדמה מלאה. במקרים בהם המטופלים סובלים מחרדות עקב הטיפול הנחוץ, קיימת אפשרות לבצע הרדמה כללית כדי להרגיע את החשש.

לעיתים בגלל מורכבות המבנה האנטומי של הפה, כמו במקרה של חוסר עצם בלסת, יש צורך לבצע טיפולים כירורגיים ניתוחיים כדי לערוך את השתלות השיניים. כיוון שמדובר על טיפול רפואי מורכב, חשוב לבחור את רופאי השיניים המנוסים ביותר בתחום כדי להבטיח טיפול מקצועי ומוצלח.