ירידה באורגזמה הגברית

כשמדובר על אורגזמה וקשיים בהגעה לאורגזמה בעת יחסי בין, בדרך כלל נהוג לדבר על כך בהקשר של נשים. יש כך כך הרבה הנחות בתחום הזה, חלקן עוסקות בכך שבעיקר לנשים יש קושי להגיע לאורגזמה, שהקושי להגיע לאורגזמה מסיבות רגשיות זהו משהו ששייך יותר לנשים ושלנשים קל יותר לזייף אורגזמה. יש כל כך הרבה דעות קדומות בעניין הזה כפי שיש הרבה דעות קדומות בתחום של יחסים בין נשים וגברים ובאופן כללי גם בתחומים אחרים.

במסגרת המאמר משתף אותנו הפסיכותרפיסט יניר טל כי ישנן דעות והנחות שגויות קיימות גם בכל הקשור לאורגזמה גברית. ייתכן בגלל שגברים מרגישים פחות נוח לדבר על הדברים האלה ולפתוח את הנושאים האלו בגלל איזשהן הבניות חברתיות, ייתכן שבגלל חוסר המודעות גברים עצמם לא מודעים לכל הנושא של אורגזמה גברית, אך צריך לדעת, גם במקרה של אורגזמה גברית יכולות להיות בעיות שונות של הגבר בכל מה שקשור לאורגזמה.

אך יש עוד הנחות מוטעות שגורמות לרבים לחשוב שיש הבדלים מהותיים בין אורגזמה גברית לנשית כמו התפיסה שרק נשים יכולות לחוות מולטי אורגזמה, מה שהוא לא נכון ויש גם גברים שיכולים לחוות אותה.

מהם בעיות באורגזמה גברית ולמה הן גורמות

ישנן בעיות שונות הסובבות סביב המיניות של גברים, כולל בתחום יחסי המין עצמם והאורגזמה. זה יכול להיות בעיות שונות כמו קושי ובנוסף גם ירידה באורגזמה הגברית, או לחלופין שפיכה מוקדמת. המקרים האלו יכולים לנבוע מסיבות רגשיות שעלולות להוביל לתסכול של הגבר, לפגוע בבטחון העצמי שלו ולהוביל לכך שגם גברים מזייפים אורגזמות וגם גברים עשויים להימנע מקיום יחסי מין כדי להימנע מאותה מבוכה ובגלל בטחון עצמי שנפגע מהקושי באורגזמה גברית תקינה.

בנוסף, גברים שיש להם את האפשרות לחוות מולטי אורגזמה עשויים להימנע מכך משום שהם משערים שזהו לא דבר תקין, גם בו הם רואים מבוכה ולצערנו מעדיפים להסתיר את זה.