קרוס טריינר – מה זה ומה היתרונות?

היום ניתן למצוא בכל חדר כושר הליכונים, אופניים וכמובן קרוס טריינר ראו דוגמא. מדובר על אחד המכשירים הפופולאריים ביותר, אשר עובדים על כל הגוף, מחזקים ומעצבים אותו. באמצעות אימון קבוע על המכשיר, ניתן לשפר את הכושר הגופני, לשפר את הבריאות ולשמור על משקל גוף מאוזן. חשוב לזכור כי כל אחד יכול לרכוש לעצמו את המכשיר, על מנת לאפשר לעצמו אימון עצים ומקצועי, ללא שום צורך לצאת מהבית. רבים לא נהנים מהחוויה של אימון בחדר הכושר, בשל הצפיפות, העומס והצורך לחכות בתור למכשירים פנויים. באמצעות מכשיר בייתי, תוכלו להתאמן בכל שעה ולאורך זמן ארוך, ללא שום צורך להפסיק את האימון באמצע בגלל מגבלות שקבע מכון הכושר. 

> בדקו גם מתקן סל לחצר

כל היתרונות של קרוס טריינר

מדובר על מכשיר אירובי, הנקרא גם אליפטיקל, בשל התנועה האליפטית שהוא מייצר. בניגוד לריצה על הליכון או בחוץ, האליפטקל אינו מפעיל אימפקט על הברכיים, ולכן שומר עליהם מפני שחיקה מוקדמת. כמו כן, התנועה של המכשיר אינה מוכרת לרוב האנשים מחיי היומיום שלהם, דבר שגורם לגוף שלהם להתאמץ הרבה יותר. לעומת רכיבה על אופניים או ריצה, מכשיר האליפטיקל מאפשר שריפת קלוריות גבוהה יותר, בזכות התנועה המורכבת שלו. כדאי לדעת כי כל מכשיר מספק אורך צעד שונה, לכן חשוב לבחור במכשיר שניתן לכוון את אורך הצעד שלו, או לחילופין, מכשיר בעל אורך צעד המתאים לגובה שלכם. 

יתרון נוסף של המכשיר הוא היכולת לבחור את עוצמת ההתנגדות, כאשר לרוב מדובר על 8 דרגות קושי. ככל שדרגת הקושי גבוהה יותר, הגוף יצטרך להתאמץ יותר, דבר שיפעיל חזק יותר את שרירי הרגליים והירכיים ויאפשר שריפת קלוריות מקסימלית. כמו כן, ניתן להשתמש בידיות על מנת להפעיל את פלג הגוף העליון ואת שרירי הליבה.

צפו בסרטון על מסלול ריצה YORK