טיפול זוגי – מי צריך את זה?

מריבות בלתי פוסקות, חילוקי דעות, קושי בחינוך הילדים, בעיות כלכליות שמעיבות על הקשר,  בעיות באינטימיות וכו' – כל הסיבות האלה וסיבות אחרות מובילות רבים מהזוגות אל טיפול זוגי. אבל מה קורה בטיפול כזה? ואיך הוא יכול לעזור? הכל בהמשך. 

רבים ששומעים את המושג 'טיפול זוגי' נרתעים משום שהם חושבים שזה השלב האחרון לפני פרידה. אבל במרבית המקרים ההפך הוא הנכון ורבים דווקא צומחים מתהליך כזה שנעשה על מנת לשקף לבני הזוג את חייהם הזוגיים בצורה הגיונית פתוחה וכנה, בעוד שרבים מבני הזוג שעוברים את התהליך מודעים יותר להתנהלות שלהם בקשר הזוגי, ל'מוקשים' שעלולים לגרום למריבות או לקונפליקטים בלתי פוסקים, ורבים לומדים כיצד לנהוג בבן או בת זוג כך שהקשר יחזור אל דרך המלך. 

מי צריך טיפול זוגי? 

זה נכון שמנינו כמעט כל מצב שבו צריך טיפול זוגי, אבל חשוב לדעת שלא רק תיאור המצב הוא זה שקובע מי צריך טיפול זוגי ומי לא. הרצון בטיפול כזה תלוי גם בהרגשה של בני הזוג אחד כלפי השני/ה, כלפי הקשר, כלפי התא המשפחתי, הרצונות והחלומות, הקשיים והתמודדויות. 

כשאתם מרגישים שאתם זקוקים לאיש מקצוע שיכוון את הקשר שלכם למקום הנכון, שינתב אתכם לתקשורת נכונה וכשאתם רוצים לחזור להתאהב בבן או בת הזוג, לבלות יחד להגשים מטרות ולהגיע כצמד להחלטות משותפות – טיפול זוגי יתאים לכם מאש. 

איתור מטפלת זוגית טובה

איתור מטפלת זוגית טובה בין מגוון רחב של נשות מקצוע, זה לא דבר פשוט, משום שאתם מפקידים כעת את מערכת היחסים בידיים של אדם אחר שלמד קורס ייעוץ זוגי. ובכול זאת חשוב למצוא מטפלת זוגית מומלצת שסייעה לרבים להחזיר את מערכת היחסים שלהם למסלול הנכון ועזרה לנהל נכון תא זוגי ומשפחתי. כך תוכלו להתחיל טיפול זוגי יעיל וטוב.