מענקי קורונה לבעלי דרכון אמריקאי – כל תנאי הזכאות

מגיפת הקורונה הכתה בעולם חזק בשנה האחרונה, מעבר לפן הבריאותי, כמובן שגם קיים הפן הכלכלי וממשלות רבות העבירו תוכניות סיוע כלכליות לטובת האזרחים, מכיוון שרבים מהם לא יכלו לצאת לעבוד עקב המגיפה. בעוד בישראל שולמו דמי אבטלה וחופשה ללא תשלום וכן מענק חד פעמי, וסיוע מתמשך לעסקים ועצמאיים, גם בארה"ב הועברו מספר חבילות סיוע כלכליות מקיפות לאזרחים.

אז מה בעצם מקבלים

עוד בימי ממשל הנשיא טראמפ, כל אזרח אמריקאי (כלומר שגם מחזיק בדרכון אמריקאי) ואפילו כל מי מחזיק גרין קארד (אישור לעבוד ולהתגורר) היה זכאי לקבל 1200$ ו-500$ לילד (עד גיל 17 נחשב לילד). גם אזרחים אמריקאים שחיים בחו"ל יוכלו ליהנות מהמענק קורונה לבעלי דרכון אמריקאי.

על מנת לקבל את המענקים של הממשל האמריקאי, חייבים להחזיק במספר סושיאל סקיורטי, כולל הילדים. חשוב לציין, שהמענק הינו מענק שהוא בנפרד מהחזרי המס השנתיים לגבי ילדים והוא יינתן בנפרד לחלוטין כחלק מחבילת הסיוע של הממשל האמריקאי לאזרחים שאושרה בקונגרס ובסנאט.

כמובן שהסכומים הינם התקרה של הסיוע, והמענק יחשוב לפי ההכנסה של שני בני הזוג, או אם מדובר על יחיד המגיש בהגשה נפרדת, אולם זה קטן רק כאשר ההכנסה השנתית עולה על סכום של 150 אלף דולר לזוג.

איך זה מתקבל

מי שהגיש דיווחי מס בשנה החולפת, רשויות המס בארה"ב ישתמשו בפרטים הנמצאים אצלם על מנת להעביר את הכסף לחשבון הבנק של המוטב שלו מגיע הסיוע. אם לרשויות המס אין את הפרטים הללו, הכסף יישלח לדואר של המוטב.

חשוב לציין, כי לא מדובר על הכנסה החייבת במס, מכיוון שזהו מענק מתנה של הממשל האמריקאי, ולפי החוק על מתנות אין צורך בתשלומי מיסים, והמענק אינו הכנסה שוטפת למשק הבית או לעסק.

כך, שבכל מקרה, ככל הנראה שאם אתם עומדים בכל תנאי הזכאות, צפויה לכם הפתעה נעימה בחשבון הבנק בקרוב.

המידע באדיבות אתר https://www.americandocs.co.il/