בואי לגלות אלו אמצעי מניעה יתאימו לך

אמצעי מניעה הם פריט חובה עבור כל מי שמקיימת יחסי מין ורוצה שהן יהיו מוגנים. הגנה בזמן יחסי מין תמנע הריון לא רצוי, בעוד שישנם אמצעי מניעה שמספקים גם הגנה מפני מחלות מין. כיום, נשים וגברים בוחרים יחד או לחוד את אמצעי המניעה המתאים ביותר לצרכים שלהם ולחיי היום יום. אם את מחפשת אמצעי מניעה מסוגים שונים, כדאי שתכירי את כלל האופציות העומדות לרשותך: 

דפי VCF

דפי VCF הם אמצעי מניעה מעולים שאינם מכילים הורמונים, קראו עליהם בכתובת הזו. הדפים מגיעים באריזה של 9 דפים ונועדו להחדרה וגינאלית. הדפים דקים ומתמוססים מיד בנרתיק ומכילים קוטל זרע בכמות שתקטול את הזרע מיד עם קיום יחסי המין. נשים שאינן מעוניינות בהשפעה ההורמונלית של אמצעי מניעה כאלה ואחרים – בוחרות להשתמש בדפים כאמצעי מניעה ראשי למניעת הריון. הדפים מעולים גם לשימוש בזמן הנקה והם אמצעי מניעה מעולה לכל אישה: בוגרת או צעירה. 

גלולות

מי שתגיע לרופא הנשים מיד עם ההחלטה לקיים יחסי מין – תקבל  מהרופא מרשם עבור גלולות למניעת הריון. גלולות נועדו להגן מפני הריון לא רצוי. בזמן הייעוץ חשוב להתאים את אמצעי המניעה הנכון ביותר זאת במידה וחלות תופעות לוואי בשל הגלולות אשר מכילות אסטרוגן ופרוגסטרון שעלולים להוליד תופעות לוואי. לכן יש לבצע התאמה של האמצעי שאינו פוגע בגוף. 

קונדום

קונדום הוא אמצעי המניעה המוכר ביותר עבור צעירים ומבוגרים ומטרתו למנוע הריון כמו גם לספק הגנה מפני מרבית מחלות המין. עם זאת רבים מעידים כי שימוש בקונדום מסרבל את יחסי המין ואינו אסתטי. לכן יש העדפה להשתמש באמצעי מניעה פחות מסורבל כמו גלולות או דפי VCF. 

התקן תוך רחמי

התקן תוך רחמי הוא אמצעי מניעה יעיל שמכיל חומרים קוטלי זרע והורמונים שנועדו למנוע הריון. ובכול זאת, רבות הנשים שמעידות כי חלו תופעות לוואי בשימוש בהתקן תוך רחמי – החל מהתנפחות שדיים עד הפסקת הוסת. תופעות אלה יכולות לשבש מעט את אורח החיים. לכן יש לבצע בחירה באמצעי מניעה איכותי, פרקטי אסתטי ושאינו מוליד תופעות לוואי.