ציפרלקס

ציפרלקס הינו כדור ממשפחת הSSRI אשר מעכב את ספיגת הסרוטונין במוח. אחד מהחומרים הכימיים אשר מופרש במוחנו נקרא סרוטונין והוא האחראי על כל תחושות מצב הרוח שלנו. מחסור בסרוטונין עלול לגרום לתחושות דכאון, עצבות, חרדה ועוד. על מנת לאזן את מינון הסרוטונין המופרש פעמים רבות יש צורך בעזרה חיצונית בדמות כדור כימי. ציפרלקס הינו הכדור המוכר ביותר ובעל השימוש הרב ביותר ברחבי העולם כולו. בעבר על מנת לקבל מרשם עבור תרופה זאת היה צורך בביקור אצל פסיכיאטר, בשנים האחרונות גם רופא משפחה הפך מוסמך להנפקת מרשם עבור התרופה.

בחירת המינון

המינון לתרופה משתנה בין אדם לאדם. המינון הקבוע נע בין 5 ל 20 מיליגרם. לרוב, שימוש ראשוני בתרופה יתחיל עם מינון נמוך ובהתאם לתחושותיו של כל אדם המינון ישתנה. חלק מהתנאים המשפיעים על קביעת המינון יהיו גובה, משקל, גיל מחלות רקע וכן תופעות הלוואי אותן חש המשתמש. אין לשנות מינון באופן עצמאי גם במידה והנכם חשים כי המינון אינו מדויק עבורכם. בין אם אתם מעוניינים להפחית את המינון ובין אם אתם חשים צורך להוסיף עליו יש להיוועץ תחילה ברופא המטפל.

דרכי התמודדות עם תופעות לוואי

תופעות לוואי הן חלק בלתי נפרד מנטילה של כל תרופה. גם לציפרלקס תופעות לוואי משלו המופיעות לרוב בתחילת הטיפול בעת הסתגלותו של הגוף אל הכדור אך עלולות ללוות אתכם גם לאחר מכן. חלק מתופעות הלוואי כוללות הפרעות שינה, פגיעה בתפקוד המיני, בחילות, הקאות ושלשולים, עייפות במהלך שעות היום ועוד. בכדי לצלוח תופעות לוואי אלו מבלי לרצות להפסיק את השימוש בתרופה תוכלו למצוא מגוון דרכים יצירתיות להתנהל עם הכדור. כך למשל במידה והציפרלקס מפריע לכם לישון בלילה תוכלו ליטול אותו בבוקר כך ההשפעה שלו עד שעות הלילה תיחלש ותוכלו לישון טוב יותר. גם בנוגע לתופעות לוואי אחרות תוכלו לבחור בדרכים יצירתיות אשר תוכלנה לעזור לכם להתמודד עימן בכדי להמשיך את השימוש בכדור ולאפשר לעצמכם איכות חיים טובה יותר.

היתרונות של ציפרלקס

אין ספק כי כדור זה הינו בעל השפעה רבה וגדולה על אנשים רבים הסובלים מהפרעות של חרדה ודיכאון. המציאות בה אנו חיים מספקת מכשולים רבים העלולים לעורר את הפחדים העמוקים ביותר שלנו כאשר לא לכולנו יש את הכלים הנכונים להתמודד עימם. ציפרלקס מאפשר איכות חיים אחרת אשר כל אדם באשר הוא זקוק לה, לחיות בשקט וברוגע ללא פחדים ודאגות העלולים להשפיע על שגרת יומנו ולפגוע בה. בעקבות נטילת הציפרלקס מצב הרוח ישתפר באופן משמעותי, תוכלו לישון טוב יותר וכן להתמודד בצורה טובה יותר עם כל מכשול אותו החיים יזמנו. רמת הסרוטונין במוח תהפוך להיות מאוזנת מה שישפיע ישירות גם על רמת הדיכאון או החרדה אשר התעוררה בכם קודם השימוש בתרופה. כלומר, במובן מסוים הציפרלקס יעזור לכם לזכות בחיים הקודמים שלכם.