מהי תסמונת התעלה הקרפלית?

כפות הידיים שלנו הן בין האיברים החשובים והפעילים ביותר בחיי היומיום ולכן אנחנו רוצים שהן תמיד יישארו בריאות, גמישות וחזקות. ובכול זאת, יש לא מעט מקרים בהם אנחנו נתקלים בדחיסה של האצבע החיצונית בכף היד – מה שגורם לבעיות בתעלה הקרפלית.

אבל מה זה התעלה הזאת?

מדובר בתעלה שמכילה את העצמות של השכבה הפנימית של כף היד ויש לה רצועות חיצוניות. תסמונת התעלה הקרפלית פוגעת בטווח ששולט בשרירים ביניהם שרירי האגודל, שרירי האמות, ושאר שרירים ואזורים בכף היד.

תסמונת כזאת תפגע בעצב התווך ששולט על מספר שרירים בבסיס האגודל ואחראי על תחושות באצבעות והאמות. הגידים שממוקמים סביב העצב יכולים להיפגע – מה שיגרום להרחבה של הקרומים ושל שכבות חיצונית ודחיסות של עצב שיפגע בתפקוד האצבעות. מדובר למעשה במצב של דחיסת עצב חציוני בפרק כף היד באזור שלא ניתן להרחיב.

אז כיצד מטפלים במצב?

אם אתם חושבים שיש לכם בעיה כזו או אחרת בכפות הידיים – יש לפנות לאבחון של רופא מומחה בתחום של רפואת כף היד. רופא מיומן יוכל לבצע את כל המהלכים הדרושים באבחון אפילו באמצעות טלפון ובאמצעות ניתוח דמיות ממוחשבות של כפות הידיים.

מתוך כך יוכל המומחה לייעץ לכם לגבי הטיפול הנכון והמתאים ביותר. כשאתם בוחרים רופא מטפל בחרו כזה המומחה לטיפול בתסמונות שונות בכף היד ויכול לעזור לכם להבין מדוע אתם חשים כאבים, רדימות, ניוון או בעיות בשרירים ובעצמות של כפות הידיים.

באמצעות מומחים אפשר לפתור את הבעיה כבר עכשיו ולחזור לתפקוד מלא תוך שימוש יעיל בכפות הידיים.

>אולי יעניין אתכם גם תסמונות התעלה הקוביטלית