קנאבידיול

קנאביס רפואי מכיל מרכיבים פעילים רבים, שהצליחו לבודד את חלקם ולמצות מהם השפעה רפואית דרמטית. כיום זה ברור – קנאביס רפואי הולך והופך לפתרון למצבים רפואיים ופיזיולוגיים שונים ולעיתים אפילו רגשיים. בהמלצת רופא וכאשר תרופות רגילות לא הביאו להקלה בסימפטומים או לריפוי המחלה, יאושר קנאביס ליישום רפואי. בהקשר זה, חשוב להבין מה זה בעצם קנאבידיול ומהי תרומתו. 

קנאבידיול CBD – לא גורם התמכרות 

קנאבידיול  הוא שמה של תרכובת מסוימת, מתוך מגוון רחב של חומרים המצויים בקנאביס. זהו מיצוי מהצמח, שאין לו השפעה ממכרת, הוא עשוי מאוד להועיל לחולים מבלי לגרום להתמכרות או לתלות. על פי מחקרים עדכניים, לתרכובת זו אין השפעה פסיכו אקטיבית (שזו בעצם הבעיה של סמים לא חוקיים וחומרים ממכרים שמשפיעים על המוח).  

קנאבידיול, איך משתמשים בו 

אחרי שהבנו כי קנאבידיול הינו אחד המרכיבים המועילים והבלתי ממכרים של הקנאביס, כדאי לומר מהו האופן שבו ניתן להשתמש בו. חולים נויולוגיים הסובלים מאפילפסיה, מטופלי כאב, חולי סרטן ורבים אחרים יכולים לקבל רישיון לקנאביס רפואי, אך השימוש איננו חייב להיות בהכרח על ידי עישון ולא בהכרח בצורה של עוגיות או ממתקי קנאביס. צורת שימוש מאוד מקובלת היא בצורת שמן. טיפות השמן נספגות במהירות יחסית כך שההשפעה לא מעוכבת (כפי שקורה אם החומר עובר במערכת העיכול). דרך נוספת לשימוש היא באמצעות מכשיר אידוי. באידוי, ההשפעה גם כן מהירה, אך עלולה לחלוף מהר יותר. 

אם כן, השימוש עשוי לסייע נגד הפרעות חרדה, קשיי שינה וכאבים, מחלות מעי וקשיי עיכול חמורים, מחלות מפרקים ומחלות נוירולוגיות, מצבי סטרס קשים, ירידה במשקל בשל מחלות אונקולוגיות, טרשת נפוצה ועוד. על מנת לקבל אישור, יש להגיש בקשה, בצירוף מסמכים, היסטוריה רפואית והמלצת רופא.