הגדלת חזה

ניתוחים פלסטיים הם כמעט שגרה בימינו ובמיוחד כאלה שבהם יש החדרה של שתלים או חומרים לצורך שיפור כלשהו. הגדלת חזה היא הניתוח הפלסטי שנחשב לאחד הנפוצים ביותר ולכן יש בו כל הזמן חידושים כדי לשכלל אותו להימנע מבעיות. אחד השכלולים האלה הוא שיפורים שנעשים כל הזמן בשתלים ובשיטות ההחדרה משום שלקח זמן לתקן כל מיני בעיות במבנה ובחומרים וגם בהתנהגות השתלים בתוך השד. המטרה היום היא להשתמש בצורת שתלים טבעיים כמה שיותר, מחומרים לא מזיקים וכמה שפחות סיכון לסיבוכים, וכמובן שיטות החדרה שלא ייצרו צלקות גדולות.

אילו שתלים יש בניתוחי חזה?

השתלים של פעם התחלקו בעבר לשני סוגים – אנטומיים ועגולים. העגולים הם אלה שנתנו לחזה את הצורה העגלולית שלו כפי שרואים בתמונות רבות גם כשזה לא נראה תמיד טבעי לגוף האישה, והאנטומיים חיקו את המראה הנכון והטבעי של שד שהוא לא תמיד עגול אלא אליפטי וטיפתי יותר בצורתו. זה נראה יותר נכון לגוף ולמראה הנשי. הבעיה הייתה שהם לא היו מקובעים ולכן זזו ופגמו במראה השד בתנוחות שונות. היום משתמשים בעיקר בשתלי סיליקון השתלים הנפוצים והמוכרים שגם יש להם את המראה והתחושה הרכה שמכירים כולם לפי מרקם הג'ל הגמיש. זה מועדף בגלל המראה שנראה טבעי יותר ולא מלאכותי.

מה צריך לדעת על סוגי שתלים?

יש שתלים בעלי מעטפת שונה, חלקם מחוספסים וחלק חלקים והמרקם של המעטפת משתנה בים החומרים – סיליקון, פוליאוריתן – והמותג. החשיבות של המעטפת היא הסיבוכים המעטים יותר שיש למעטפת מחוספסת משום שהיא מתיישבת יותר טוב בשד וגם מקבעת אותו. עם זאת, זה לא מתאים לכל אחת ולכן יש להתייעץ עם הרופא לפני הגדלת חזה.

השתלים החדשניים של היום

השתלים החדשניים שמשתמשים בהם היום הם שתלי סיליקון מוטיבה שהם חדשניים במובן הזה שהם נראים טבעיים יותר ועדינים יותר. כבר שמונה שנים מעדיפים אותם בגלל ההתאמה הגדולה יותר שלהם לגוף ובגלל הבטיחות שלהם. כמו כן, משתמשים לא מעט בהזרקת שומן לחזה כשזה אפשרי, כשלא מדובר בכמויות גדולות שצריך להזריק לשד וכאשר יש עודפי שומן במקום אחר בגוף למטרה זו.

ההחדרת השתלים

שתלים מחדירים היום דרך חתכים קטנים ככל האפשר, ולכן החשיבות של גודלם ושל החומרים שמהם הם עשויים מאוד גדולה. בגלל זה גם איכות השתלים חשובה כדי לאפשר למנתח לתמרן אותם למקום הנכון ולהבטיח את הקיבוע שלהם מבלי שיזוזו אבל גם שישתלבו באותו קו חיצוני של השד.