מידע על הפרעת אישיות גבולית

הפרעת אישיות גבולית מבטאת גבול בין נוירוזה לפסיכוזה ומסוגלת להשפיע באופן משמעותי על המצב והיציבות הנפשית, לצד היכולת לתחזק קשרים בינאישיים. הפרעות אישיות נוטות להתפתח בגילים מוקדמים, כאשר בדרך כלל זה קורה בגיל ההתבגרות.

מדריך האבחנות הפסיכיאטרי DSM קובע כי תסמינים של הפרעת אישיות גבולית יכולים להיות חרדת נטישה, הימנעות מדחייה ורגישות קיצונית להערות ביקורתיות. תסמינים מהסוג הזה יכולים להוות אינדיקטור ראשוני להיתכנות של הפרעת אישיות גבולית, ובמקרים כאלה רצוי לפנות אל פסיכיאטר לשם אבחון מדויק וקבלת מידע על הפרעת אישיות גבולית.

חשוב להתייחס בכובד ראש לבריאות הנפשית

אנשים שסובלים מתסמינים מהסוג שהזכרנו מבינים היטב עד כמה הדבר מסוגל לפגוע באיכות החיים שלהם ולהשפיע לשלילה על התפקוד הכללי. אם זה משהו שמטריד אתכם ואתם רוצים לדעת שאתם עושים את הדבר הנכון לשמירה על הבריאות הנפשית שלכם, אז רצוי לפנות לאבחון אצל פסיכיאטר או פסיכולוגים בהקדם האפשרי ולראות מה הוא ממליץ לעשות במידה ואכן יש לכם הפרעת אישיות גבולית.

אל תזניחו את הבריאות הנפשית שלכם, שכן אתם עלולים לגלות שלבסוף תצטרכו להתמודד עם השלכות משמעותיות יותר ופגיעה רבה אף יותר באיכות החיים שלכם. כך שאתם רק צריכים לפעול על מנת לקבל את הטיפול הרפואי הנדרש כדי שתוכלו להתמודד עם כל הקשיים שנלווים להפרעה נפשית מהסוג הזה.

פנו לפסיכיאטר לאבחון מדויק

במידה ואתם חושדים שאולי יש לכם הפרעה נפשית שמתבטאת במשהו כמו הפרעת אישיות גבולית, זה יהיה חיוני מצדכם לפעול בהקדם על ממנת לפנות לפסיכיאטר, כך שהוא יוכל לעשות אבחון מדויק ולברר בדיוק מה מוביל אתכם להתמודד עם הקשיים שקשורים בהתמודדות הנפשית שהזכרנו לאורך המאמר. זה בוודאי יהיה חשוב למדי מבחינתכם לעשות זאת ולוודא שאתם פועלים בצורה אחראית.