בוראקס – מה השימושים של אבקת בוראקס?

בורקס, הוא מינרל לבן אבקתי שמשמש כמוצר ניקוי מזה מספר עשורים. יש לו שימושים רבים: הוא עוזר להיפטר מכתמים, עובש וטחב סביב הבית. כדי שנבין את השימושים העיקריים של הבוראקס, הכנו לכם מאמר מקיף בנושא.

בוראקס – מה השימושים של אבקת בוראקס? |

בין שלל הסיבות שכדאי לכם לעבור ולהשתמש בבוראקס, חשוב שתבינו שמעבר לתכונות המוכרות שלו, הוא גם משמש כחומר ניקוי לכביסה וכמנקה כל פינה בבית כדי לעזור להלבין ולהיפטר מעפר ולכלוכים אחרים.

אבקת בוראקס שימושית למגוון עצום של ניקוי וחיטוי לכל לכלוך שיש לכם בבית. מעבר לזה זהיא טבעית, היא מאפשר ניקוי חומרים קשים במיוחד וטובה לתצרוכת יומיומית בבית שלכם.

נטרול ריחות וריכוך שומן קשה |

במוצרים קוסמטיים, בורקס משמש לעיתים כחומר מתחלב, חומר חוצץ או חומר משמר למוצרי לחות, קרמים, שמפו, ג'לים, קרמים, חומרי אמבטיה, סקראבס ומלחי אמבטיה.

בוראקס, הוא גם מרכיב הבא בשילוב דבק ומים, כדי להפוך "רפש" בבית לחומר דבילי שילדים רבים נהנים לשחק איתו כדוגמת סליים.

כיום החומרים המודרניים החליפו בעיקר את השימוש בבורקס בחומרי ניקוי וקוסמטיקה. וניתן להכין רפש ממרכיבים אחרים, כמו קורנפלור. אך יש אנשים שממשיכים להשתמש בבורקס מכיוון שהוא פורסם כמרכיב "ירוק".

בוראקס להכנת סליים |

נוזלים שאינם ניוטוניים כדוגמת בוראקס, מרתקים לכל הגילים ומספקים הזדמנות לימודית נהדרת לגבי כימיה. בעזרת שילוב של בוראקס וחומרים אחרים, ילדים רבים בעולם משלבים אותם ליצירת משחקי דבק מיוחדים ועושים בהם שימושים רבים, ראו דוגמא.

כמובן שיש לשים לב כאשר הילדים משחקים ומערבבים חומרים, שלא יערבבו חומרים מסוכנים דמו אקונומיקה ושלל חומרים לא ידידותיים לשימושים אלה ואשר יכולים לסכן אותם.