ד"ר קובי שגיא ד"ר טל שגיא: כך אתם פוגעים ביכולת של הילד שלכם להיגמל מהרטבה בלילה

ד"ר קובי שגיא ד"ר טל שגיא

ילדים אשר מרטיבים בלילה בגילאים מאוחרים, חשים שלא בנוח עם הרטבת הלילה שלהם. גם אם מדובר בהרטבת לילה של לילה אחד או שני לילות בשבוע, הרי שכאשר מדובר בילדים בני 6-12, מדובר בתופעה בלתי נעימה כלל, אשר גורמת לילד לחוש תחושת אשמה ובושה. לא פעם, הרטבת הלילה פוגעת בביטחון העצמי של הילד מסביר ד"ר קובי שגיא. בעוד שישנם הורים שיודעים להכיל את הרטבת הלילה של הילד ולהתייחס כלפיה בסבלנות, ישנם הורים שעושים לא מעט טעויות שעלולות לגרום לילד שלא להיגמל מהרטבת הלילה.

טעויות נפוצות של הורים בתהליך גמילת לילה

כאמור, ישנם לא מעט הורים אשר מעכבים אפילו עוד יותר את תהליך הגמילה של הילד שלהם בלילה. כך לדוגמא משתף ד"ר קובי שגיא: הורים אשר מעירים את הילד בלילה בכדי שיגש לשירותים, גורמים לילד ליצור תלות בהם בלילה. כלומר: כאשר הם לא יקומו לקחת את הילד לשירותים הילד יפספס. הורים אשר בוחרים לשים לילד שלהם חיתול אחרי גיל 5 בשל העובדה שמדובר על פספוסים תדירים שלא נעים להם להתמודד איתם גם פוגעים בילד, גם הורים אשר כועסים על הילד או מביעים אכזבה בפניו מכך שהוא מפספס, פוגעים בילד, בביטחון העצמי שלו וביכולת שלו להיגמל בלילה בצורה הטובה ביותר. חשוב מאוד שהורים ידעו שיש להם תפקיד חשוב ומשמעותי בתהליך גמילת הלילה של הילד שלהם ואסור שיעשו טעויות.

השיטה להתמודדות עם הרטבת לילה של ד"ר שגיא

השיטה לגמילה מהרטבת לילה של ד"ר קובי שגיא מבוססת על מכשור מיוחד שמטרתו היא ללמד את הגוף של הילד כיצד לשלוט במנגנון הכיווץ וההרפיה של שלפוחית השתן שלו במהלך הלילה או לחילופין, כיצד להתעורר משנת הלילה על מנת לגשת לשירותים. מדובר על שיטה מהפכנית אשר ההורים צריכים להירתם אליה מתוך ידיעה שמדובר כאן על תהליך למידה שהילד חייב לעבור בכדי להיגמל בצורה מוצלחת מהרטבת הלילה.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי גם יענין אותך...

כאבי צוואר

טיפים לסובלים מכאבי צוואר

כאבי צוואר יכולים להפריע לחלוטין לשגרת היום שלכם. אם אתם עובדים מול מחשב, בכלל, במקרים מסוימים כל זמן מסוים אתם תצטרכו להניע את הראש קדימה,

קרא עוד »
זרע צהוב

מה גורם לשפיך להיות צהוב?

בריאות הגוף ורמת הפוריות יכולים להשפיע באופן ישיר על הצבע של השפיך. שפיך צהוב במקרים רבים גם יכול להעיד על רמת פוריות נמוכה. כך שאם

קרא עוד »