אנורקסיה – איך מתמודדים עם המחלה?

אנורקסיה זוהי הפרעת האכילה הקיצונית ביותר, אשר יכולה להביא לנזקים בגוף האדם שבמקרי קיצון יכולים להגיע למוות. ההתמודדות עם המחלה במישור הטיפול לרוב מתבצעת תוך כדי שילוב של גישות שונות, כמו טיפול תרופתי, עבודה פסיכולוגית על דפוסי החשיבה וההתנהגות ובמקרים מסוימים גם נדרש אשפוז.

יש לא מעט קשיים שיכולים להיות מלווים להתמודדות עם המחלה, אשר מקורה בתפיסה מעוותת של החולה את הגוף שלו, אשר גורמת לו לחשוב שהוא שמן, על אף שהוא סובל מרזון קיצוני. למרבה הצער יש צעירים רבים שנאלצים להתמודד עם המחלה, והיא פוגעת להם בתפקוד בכל המישורים בחיים.

מתגברים על המחלה בהצלחה

אם אחד הקרובים אליכם נאלץ להתמודד עם אנורקסיה, ואינכם יודעים מאיפה להתחיל כדי לעזור לו, אז ההמלצה שלנו תהיה לפנות אל מומחה שיוכל להציע טיפול הולם שישלב בין הגישות השונות ויותאם אליו אישית, וזאת כדי להגיע לתוצאה הטובה והמהירה ביותר.

חשוב להבין שלמרות כל הקשיים שיכולים להיות בהתמודדות עם המחלה, זה יהיה חשוב מצדכם לפעול בהקדם כדי לעזור לאדם שסובל מאנורקסיה ולהציע לו את הטיפול המתאים. כזה שיוכל להוציא אותו מהמצב שבו הוא נמצא ולסייע לו לחוות שיפור בריאותי בתוך פרק זמן קצר יחסית בסופו של דבר. זה פשוט יהיה חשוב ביותר.

טיפול עם דגש על המישור הרגשי

הרבה אנשים נוטים לשים דגש על טיפול תרופתי, תוך כדי שהם נוטים להזניח את העבודה על המישור הרגשי והתפיסה המעוותת של הגוף. אם רוצים להגיע לתוצאות אופטימליות עם הטיפול, זה יהיה הכרחי לגשת אליו בצורה נכונה ולעשות כל מה שרק ניתן על מנת להתגבר עליו לבסוף, ומכאן ההמלצה שלנו לשלב בין מספר שיטות טיפול להצלחה מקסימלית.

>אנשים חיפשו גם מה זה אנורקסיה ?