אורתופד מנתח ירך

אורתופד מנתח ירך כמו פרופ' רונן דבי הוא מומחה בכל מה שקשור לניתוח באזור זה והוא יכול, בנוסף, לייעץ לכם על עשיית תנאים מסוימים שיאפשרו לכם להתחיל ללכת כמו שתמיד רציתם. במאמר זה, נעסוק באורתופד מנתח ירכיים.

אורתופד מנתח ירך

הברך מורכבת מהקצה התחתון של עצם הירך, הקצה העליון של עצם השוק, וכרית הברך (פיקה). הקצוות של שלוש העצמות הללו מכוסים בסחוס מפרקי, חומר חלק המגן על העצמות ומאפשר להן לנוע בקלות בתוך המפרק.

כדי לעשות כל פעולה שקשורה לניתוח או להחלפת ירך, חשוב לעשות זאת רק אצל המומחים ביותר. זהו מהאזורים הרגישים ביותר בגוף וכל תנועה והליך שאינו מקצועי ברמה הגבוהה ביותר, עלול לעשות נזק למטופל.

שרירים וההשפעה שלכם על הירך

הברך שלנו נתמכת לאורך כל חייה מהשרירים המקיפים אותה. לולא הם, היא לא תוכל לעשות, ולו את הפעולה הפשוטה ביותר. באופן כללי, רצועות גדולות מחזיקות את עצם הירך ואת עצם השוק ומספקות יציבות לירך. שרירי הירך הארוכים, נותנים כוח לברך.

קרום סינוביאלי

כל משטחי הברך, נותרים מכוסים על ידי בטנה דקה הנקראת קרום סינוביאלי. קרום זה, משחרר נוזל שמשמן את הסחוס, ומפחית את החיכוך לכמעט אפס בברך בריאה.

בדרך כלל, כל המרכיבים הללו עובדים בהרמוניה. אך מחלה או פציעה בה, עלולים לשבש את ההרמוניה הזו, וכתוצאה מכך להביא כאבים, חולשת שרירים ותפקוד מופחת.

גורם לכאבים בברכיים

יש כמה גורמים, אך הגורם השכיח ביותר לכאבים ולנכות כרוניים בברכיים, הוא דלקת פרקים. למרות שישנם סוגים רבים של דלקת פרקים, רוב כאבי הברכיים נגרמים על ידי שלושה סוגים בלבד: דלקת מפרקים ניוונית, דלקת מפרקים שגרונית ודלקת מפרקים פוסט טראומטית.