מה זה רפואה אלטרנטיבית לסרטן

רפואה משלימה לחולי סרטן, כוללת פרקטיקות כמו עיסוי, דיקור, טאי צ'י ושתיית תה ירוק. ישנן עוד פעולות שניתן לבצע כחלק מהמלחמה נגד המחלה ועל חלקן, נרצה להרחיב במאמר מקיף וחשוב זה שלפניכם.

מה זה רפואה אלטרנטיבית לסרטן 

רפואה אלטרנטיבית לסרטן, הוא המונח למוצרים ושיטות רפואיות שאינם חלק מהטיפול הרפואי הסטנדרטי. אנשים עם סרטן עשויים להשתמש בשיטות אלטרנטיביות לטיפול בו כדי:

  • לעזור להם להתמודד עם תופעות הלוואי של טיפולים בסרטן, כגון בחילות, כאבים ועייפות
  • לנחם את עצמם ולהקל על הדאגות של טיפול בסרטן ובמתח הרב הקשור בו
  • להרגיש שהם עושים משהו כדי לעזור בטיפול שלהם
  • לנסות לטפל או לרפא את הסרטן שלהם גם בשיטות אחרות

רפואה אינטגרטיבית 

רפואה אינטגרטיבית, היא גישת טיפול רפואית המשלבת רפואה קונבנציונלית עם שיטות CAM שהוכיחו באמצעות המדע כבטוחות ויעילות, קראו בנושא באתר מרכז רפואי ניו הופ

גישה זו, מדגישה לעתים, את העדפותיו של המטופל, והיא מנסה להתייחס להיבטים הנפשיים, הפיזיים והרוחניים של האדם הספציפי.

רפואה קונבנציונלית 

רפואה קונבנציונלית, היא מערכת שבה אנשי מקצוע בתחום הבריאות מטפלים בתסמינים ומחלות באמצעות תרופות, הקרנות או ניתוחים. זה נהוג גם על ידי אנשי מקצוע אחרים בתחום הבריאות, כגון אחיות, רוקחים, עוזרי רופא ומטפלים. 

זה יכול להיקרא גם רפואה אלופתית, ביו-רפואה, רפואה מערבית, מיינסטרים או רפואה אורתודוקסית. כמה מהמטפלים הרפואיים הקונבנציונליים, הם גם מתרגלים של CAM.

טיפול שאינו אלטרנטיבי 

טיפול רפואי סטנדרטי, הוא טיפול המקובל על ידי מומחים רפואיים כטיפול הולם לסוג מסוים של מחלות ושנמצא בשימוש נרחב על ידי אנשי מקצוע בתחום הבריאות. הוא מתבצע כטיפול ברירת מחדל, ורופאים בכל העולם נותנים טיפול זה כטיפול ראשוני עד להחלטה אחרת.