מהי הגישה של לידה פעילה? בחרי איך תראה הלידה שלך

עם כל שבוע של ההיריון שלכן, אתן יותר ויותר לומדות על העובר שלאט לאט הופך לתינוק בתוך הבטן שלכן. כל יום מביא לכן תופעות חדשות ודברים חדשים שאתן צריכות שיהיו בבית. בין כל הדברים האלה שאתן עוברות, חשוב שתגיעו להבנה איך אתן רוצות שתראה הלידה שלכן.

הגישה של לידה פעילה מביאה איתה דרך אלטרנטיבית מעניינת מאוד שכדאי לקרוא עליה ולהבין אותה עד תום. הנה מה שאתן צריכות לדעת עליה

הגישה מעניקה לאם הטרייה תפקיד פעיל במהלך כל הלידה. כאשר האם, בתנוחה שנוחה לה, מיילדת את עצמה. בהבנה מלאה וזיהוי של התהליך, האם מאפשרת לעצמה ליילד את תינוקה בצורה משוחררת וטבעית. כאמור, לידה פעילה היא לידה טבעית, הנעשית ללא עזרים, זאת לאחר שיעורי הכנה ללידה פעילה בה האם מקבלת את כל המידע שהיא צריכה לדעת בכדי לעבור לידה כזו.

חווית לידה פעילה מביאה עימה תהליך הורמונלי הפועל הן על האם והן על התינוק הנולד. תעצומת ההורמונים הללו, שעוזרים אלה לאלה, הם אלה שמקדמים את תהליך הלידה ועד לסופו. כאשר הגוף מקבל על עצמו את חוויית הלידה הפעילה, שהיא כמו לידה קדומה, הגוף משחרר מעצמו את מה שהוא צריך בכדי לעבור תהליך פיזי קשה שכזה.

אם לא די בכך, החוויה הרגשית אותה עוברת האם בשלב הלידה ועד לאיחוד עם תינוקה היא חוויה שמשפיעה על הקשר הראשוני שנוצר בין אם לתינוקה, על הפיכתה של אישה לאם ועל החיים החדשים שהחלו להתקיים בו ברגע.

לסיכום,

גישת הלידה הפעילה היא גישה בריאה שהחלה יותר ויותר להיות מקובלת בימינו. את מכירה את גופך, על אחת כמה וכמה חשוב שתדעי להכיר אותו כשאת בהיריון ואיך את רוצה שתראה הלידה שלך.

קראו עוד על: הכנת היולדת ללידה טבעית