טיפול באקנה

אקנה מוכר לרבים גם בשם פצעי בגרות. זהו מצב בו מופיעים בעור פצעים, ואנשים רבים סובלים ממנו למרות שהוא בעיקר מאפיין את תקופת גיל ההתבגרות ובני נוער הם אלו שלרוב סובלים. ככל שעוברות השנים אצל מרבית האנשים המצב משתפר למרות שיש אנשים שסובלים מאקנה גם בגילאים מבוגרים יותר. לאקנה יש סיבות שונות ודרכי התמודדות שונות אך חשוב לדעת שזה לא גזירה משמים ולא צריך לחכות שזה יעבור.

מה זה בכלל אקנה

אקנה מוגדרת כמחלת עור הבאה לידי ביטוי בפצעים המופיעים באזור הפנים, לעיתים גם על הגב והכתפיים כאשר מה שמאפיין את הפצעים זה שהם מוגלתיים. חלק מהסיבות להתפרצות האקנה קשורות לשינויים הורמונליים, זה מה שמסביר למה זה נפוץ בעיקר בקרב בני נוער אך יש סיבות נוספות אשר קשורות גם לתזונה, אי שמירה על היגיינה של העור, שימוש במוצרים לא טובים לעור, תרופות שונות, זיהום אויר אך גם מתח ולחץ נפשי.

כיצד אפשר לטפל באקנה

טיפול באקנה לרוב צריך להיות משולב ולכלול טיפול פיסי בעור עצמו על ידי מוצרים קוסמטיים יעודים המתאימים למצב של עור הסובל מאקנה בשילוב טיפול אצל קוסמטיקאית אחת לתקופה לצורך ניקוי עמוק ויסודי, וכמובן לנסות ולראות האם התזונה משפיעה ולשנות בהתאם, במידה ויש מתח ולחץ לעבוד על מקום של יצירת רוגע ועוד.

כיצד לבחור את המוצרים המתאימים לטיפול באקנה

בשוק יש מגוון מאוד רחב של מוצרים של חברות שונות אשר מוגדרים כמותאמים לעור הסובל מאקנה. אחת הדרכים לבחור את המוצרים המתאימים ביותר היא להיעזר בקוסמטיקאית כמו דרורה שמואלי שתדע לאבחן את מצב העור ולהתאים ממגוון המוצרים שלה את המוצרים שהכי מתאים לאותו אדם לאותו מצב ספציפי כך שהעור יטופל בצורה טובה אשר תביא לתוצאות תוך תקופה מסוימת.