5 עובדות מפתיעות על מגנזיום

אחד המרכיבים החשובים ביותר עבור הגוף שלנו, הוא מגנזיום. מדובר במינרל הכרחי עבורנו, ולמעשה הוא המינרל הרביעי בשכיחותו בגוף והשני בתאי הגוף. עד כדי כך הוא חשוב ומשמעותי, ולכן עלינו להקפיד על כך שאנחנו לא נמצא את עצמנו במחסור שלו.

ישנם מקורות שונים מהם אנחנו יכולים לקבל מגנזיום, למשל, ירקות, בפרט ירקות ירוקים, קטניות, דגנים מלאים, ועוד. אחד המאכלים הפופולאריים לצריכת מגנזיום, הן בננות. מומלץ לאכול בננה ביום לצורך צריכת מגנזיום בכמות מספקת. מעבר למזון, הרי שאפשר לצרוך מגנזיום גם דרך תוספים שונים שניתן לרכוש באתר פארמה סייל מוצרי פארם. אם יש בכך צורך, נהוג לצרוך לפחות תוסף אחד ביום. 

לפני שנציג 5 עובדות על מגנזיום, יש לציין שאפשר לבצע בדיקות שיאבחנו האם קיים מחסור בגוף. במידה וכו, אז יהיה צורך להוסיף לתפריט היומי מרכיבים שמכילים מגנזיום או להשתמש בתוספים שונים לשם כך. במשרד הבריאות אפשר למצוא טבלה שמלמדת על כמות המגנזיום המומלצת על פי גיל ועל פי אפיונים אחרים. 

עובדות מפתיעות על מגנזיום

עובדה ראשונה –  מי ברז בישראל ובמקומות שונים בעולם, כוללים מגנזיום. אפשר למצוא מקומות בהם יש כמות גדולה של מינראליים ויש מקומות בהם יש כמות דלה. היתרון הוא, שהשימוש במי ברז, מאפשר לנו לצרוך מגנזיום באופן ישיר. 

עובדה שנייה – צריכת מגנזיום יכולה להקל עלינו להתמודד עם שרירים תפוסים, בעיקר בשעות הלילה. אנשים שעוסקים בפעילות גופנית מכירים את זה היטב, הם מתעוררים עם שריר תפוס ולוקחים להם כמה רגעים לשחרר אותו. צריכת מגנזיום מונעת זאת. 

עובדה שלישית –  ירידה במגנזיום יכולה להתרחש מסיבות שונות, בישראל היא מתרחשת, בין היתר, בגלל תנאי מזג האוויר והחשיפה מוגזמת לשמש. 

עובדה רביעית – לצד ירקות, דגנים, עלים ירוקים וכדומה, הרי שאנחנו יכולים למצוא מגנזיום גם בשוקולד מריר. לכן זה יהיה נכון לצרוך קובייה אחת ביום. 

עובדה חמישית – המגנזיום אחראי על יותר משלוש מאות פעולות ותהליכים שונים בגוף. מכאן אנחנו יכולים להבין את החשיבות העצומה שלנו על התפקוד שלנו ועל היכולת שלנו לשמור על בריאותינו לאורך זמן.

שווה לבדוק! מבצעים על תוסף מגנזיום