5 סיבות לכאבים באיבר המין

נשים רבות מתביישות או חשות מבוכה, כאשר מדובר על איבר המין שלהן. אך חשוב להבין כי מדובר בסך הכול על עוד איבר בגוף, ולכן אם ישנה תחושה של כאב או אי נוחות, חשוב לגשת אל מומחה לגניקולוגיה יעקב בורנשטיין לצורך בדיקה מעמיקה, בדיוק כפי שפונים לאורתופד במקרה של כאבי ברכיים או גב. כדאי לזכור כי ישנן סיבות רבות לכאבים באיבר המין, בין אם מדובר על כאב שמופיע בזמן קיום יחסי מין או כאב כללי שמופיע במקום ללא סיבה נראית לעין. כדאי לזכור כי כאב אינו מהווה חלק נורמלי מקיום יחסי מין או מהמצב הכללי, לכן במקרה של כאב יש צורך לאבחן את הבעיה ולפעול לטיפולה במהירות האפשרית. כדאי לזכור כי הופעה של כאב עלולה לפגום ביחסים בין בני הזוג, דבר שעלול להשפיע על החוזק והיציבות של הקשר.

כל הסיבות לכאבים באיבר המין – כדאי לקרוא!

אחת הסיבות הנפוצות ביותר היא פטרת וגינאלית, אשר מופיעה בשלב כזה או אחר אצל רוב הנשים. תופעה של פטריה בנרתיק שלא עוברת מלווה בתחושת גירוד, צריבה והפרשות לצד כאבים ותחושת אי נוחות בזמן קיום היחסים. כדאי לדעת כי ישנו פתרון פשוט לבעיה, היות ובאמצעות משחה חיצונית בשילוב עם נרות או כדורים לבליעה, ניתן להיפטר מהפטרת אחת ולתמיד. כמו כן, כדאי לדעת כי חיידקים שונים עלולים לגרום להופעה של דלקת בנרתיק, דבר שמתבטא בתחושת צריבה, גירוד וכאב. סיבה נוספת לתחושת הכאב היא תופעת הוסטיבוליטיס, אשר מאופיינת בתחושת כאב בפות ללא סיבה נירולוגית. כמו כן, נשים רבות סובלות מיובש בנרתיק, דבר שגורם לתחושת כאב וצריבה בזמן החדירה. בנוסף לכך, ישנן נשים הסובלות מוגיניזמוס, המאופיין על ידי התכווצות חזקה ולא רצונית של שרירי הנרתיק, כתוצאה מלחץ או מחרדה.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי גם יענין אותך...

טיפול בדליות הרגליים

לא מעט אנשים סובלים מהתופעה של דליות הרגליים, היות ומדובר על בעיה מוכרת ונפוצה למדי. מדובר למעשה על ורידים בולטים, אשר תופסים את העין ופוגמים

קרא עוד »