3 מיתוסים שחייבים לנפץ על מזרנים אורטופדיים

מזרנים אורטופדיים נחשבים לנוחים במיוחד וגם עדיפים מבחינה רפואית על מזרנים רגילים. הם עשויים מחומרים איכותיים כמו מזרני ויסקו או לטקס, סופגים את חום הגוף ומנים את צורתם כך שהמזרן מקבל את צורת הגוף ןחוזר למצבו הקודם לאחר שהאדם קם משנתו. מזרן איכותי יקל עליכם להירדם בקלות ולשמור על בריאות ולכן הוא מומלץ במיוחד לרכישה. ניתן לבחור מזרן כזה עם קפיצים או ספוג. לפני הרכישה הסופית כדאי לברר לכמה זמן ניתנת אחריות עובר המזרן, ורמת האמינות של החברה הספקית עולה ככל שהאחריות ארוכה יותר. כמו כן כדאי לקחת אותו לתקופת ניסיון של מספר שבועות ולבדוק האם הוא אכן מתאים לכם ומאפשר שינה איכותית ונעימה. 

הנה שלושה מיתוסים מוכרים על מזרנים אורטופדיים שצריך לנפץ: 

  1. דרגת קושי גבוהה בריאה במיוחד עבור הגב – אמנם מזרן קשה נחשב לאיכותי מאחר שהגוף אינו שוקע בו, אבל לכל אחד יש דרישת משלו ולכן חשוב להרגיש את המזרן ולשכב עליו לפני הרכישה. 
  2. יש סוג מועדף של מזרנים אורטופדיים – מזרנים אורטופדיים נמכרים בשלוש צורות: לטקס, ויסקו או קפיצים, כאשר שני הראשונים בנויים על בסיס ספוג ושכבה חיצונית שעוטפת אותו. גם כאן אין פתרון עדיף אלא העדפת אישית והתאמה ולכן מומלץ לבחון את המזרן ולשכב עליו לפני הבחירה הסופית. 
  3. יש להחליף מזרן מדי 3-4 שנים בגלל בלאי קבוע – מזרנים אורטופדיים מיוצרים מחומרים עמידים במיוחד כמו ויסקו או לטקס, השחיקה שלהם נמוכה יחסית ולכן ניתן ליהנות משינה עליהם אפילו עשר שנים ולעתים יותר. לכן רכישתם במחיר גבוה ממזרנים רגילים היא למעשה חיסכון בגלל מיעוט ההחלפות.