3 עובדות שלא הכרתם על טיפול בשיטת CBT

בדרך כלל כאשר אנשים חושבים על טיפול – בין אם הם מעוניינים לטפל בחרדות שלהם לגבי העתיד או בטראומות שהם חוו בעבר – הם ישר חושבים על הטיפול הפסיכולוגי הקלאסי, אשר במסגרתו המטופל שוכב על הספה ולידו יושב המטפל שמהנהן ולא מכביר במילים.

אך כיום המציאות שונה, ויש קשת רחבה ומגוונת של טיפולים מסוגים שונים, חלקם הרבה יותר מתקדמים ועדכניים מאשר שיטת הטיפול הפסיכולוגי הקלאסי – ואחת מהן היא טיפול בשיטת CBT.

מפני שאנשים רבים מאסו בטיפול הפסיכולוגי הקלאסי, שברוב המקרים כולל לא הרבה יותר מאשר דיבורים בלתי פוסקים וחפירות אינסופיות בעבר, יותר ויותר אנשים מחפשים אלטרנטיבות שיכולות לעזור להן, ובסופו של דבר מגיעים להחלטה לפנות לקבלת טיפול בשיטת CBT.

במסגרת מאמר זה נספר לכם 3 עובדות של הכרתם על טיפול בשיטת CBT!

טיפול בשיטת CBT – שלוש עובדות ששווה לכם להכיר

  1. אתם תרכשו מיומנויות לחיים – כאשר אתם פונים לקבלת טיפול בשיטת CBT, לא בלבד שאתם זוכים בהזדמנות פז לטפל בדפוסי התנהגות, מחשבה ורגש אשר משבשים את איכות החיים שלכם, אתם גם זוכים בהזדמנות ללמוד כלים וטכניקות אשר ימשיכו ללוות אתכם גם זמן רב לאחר הטיפול.
  2. טיפול קצר מועד – טיפול בשיטת CBT נחשב כטיפול קצר מועד. לעומת הטיפול הפסיכואנליטי של פעם, אשר פעמים רבות עלול להשתרע לאורך חיים שלמים, טיפול בשיטת CBT הוא טיפול אשר מתקיים למשך זמן מוגדר מראש והמבוסס על מטרה שהמטפל מגדיר בתהליך משותף יחד עם המטופל.
  3. הצלחה מבוססת מחקרית – לעומת שיטות טיפול רבות אחרות, אשר מתהדרות בהבטחות לרוב, טיפול בשיטת CBT הוא טיפול שהצלחתו מתועדת לאורך עשרות שנים של מחקרים מדעיים.

>  מידע מקצועי ופרטים נוספים ניתן לקבל באמצעות אתר https://tipulberoshaher.com!