כדורי דיאטה

פירוש המילה דיאטה בלטינית הוא דרך חיים. לפיכך, כל מה שרוצה לחולל שינוי במשקל הגוף, היינו לרדת במשקל חייב להפנים שמדובר על שינוי תפיסתי לגבי אורח החיים שלו. אוכל הוא הרבה מעבר לאמצעי הזנה- כולנו אוכלים במסגרת אירועים חברתיים, חגים, מפגשים שונים ועוד. אוכל הוא עניים תרבותי וחברתי ויש כאלו שמעניקים לו גם נופך רגשי.

 

אכילה רגשית היא תופעה שמוכרת ללא מעט אנשים- אכילה בשל עצב, דיכאון או בדידות, אכילה שנועדה להשקיט רגשות קשים ועוד סוגיות רגשיות שהפכו במשך השנים קשורות לאוכל. לא מעט אנשים פיתחו התניות פסיכולוגיות שמהן קשה להשתחרר ושבגללן הם אוכלים כמויות גדולות של אוכל, במקרים רבים מדובר על מה שמכונה אוכל מנחם, משמע אוכל לא בריא.

 

למה כדאי לקחת כדורי דיאטה?

אם אמרנו עד כה שדיאטה משמעה שינוי באורח החיים שלנו, הרי שכדורי דיאטה יכולים להיות רק חלק מהתהליך. לעתים קרובות, מי שסובלים מעודף משקל פיתחו כלפיו עכבות רגשיות ופסיכולוגיות. יש מי שחגורת המשקל העודף מהווה עבורם אמצעי הגנה בפני הסביבה ויש כאלו שלא מסוגלים לשנות את התפריט היומי שלהם. כדורי הדיאטה אפוא, עשויים להיות הגורם המניע שיסייע לשבור את מעגל האימה של העלייה במשקל.

 

כדורי דיאטה- תרופה לכל דבר

כדורי דיאטה מוצעים בכל רשתות הפארם. חלקם משפיעים על תחושת השובע, אחרים שורפים שומנים ויש כאלו שמשפיעים על חילוף החומרים. בכל מקרה שבו אתם שוקלים לקחת כדורי דיאטה, התייעצו עם רופא המשפחה וודאו שהכדור שאתם מעוניינים לקחת אינו מסוכן עבורכם בהתאם לפרופיל הבריאותי שלכם. חשוב לזכור שכדורי הדיאטה הם תרופה לכל דבר ולכן חשוב להתייעץ עם רופא לפני נטילתם ובכל מקרה יש להיזהר מחיקויים ומכדורים שאינם מוכרים או מאושרים.

 

מסע חיים של ירידה במשקל

כפי שהוסבר קודם לכן, הירידה במשקל היא מסע ארוך. מעבר לכדורי הדיאטה שעשויים לסייע, חשוב להקפיד על שינוי אורח החיים בכללותו ולהוסיף פעילות גופנית, שתייה מרובה של מים, בנייה של תפריט מאוזן וכמובן להקטין את כמות המזון שאנחנו צורכים. במצב כזה נוכל להשתמש בכדורי הדיאטה רק לזמן מוגבל ולהבטיח תהליך חיובי לאורך זמן.